Honda BF15 Long Leg Remote Control Outboard
| Type of 4 Stroke | OHC 2 Cylinder |
| Power Source | Petrol |
| Power Details Hp (kW) | 15 (11.0) |
| Full Throttle RPM Range | 4,500 - 6,000 |
| Starting Method | Electric/Recoil |
| Caburation | 1 Carburettor With Accelerator Pump |
| Counter Rotation | No |
| Controls | Remote Control |
| Cooling System | Water Cooling (With Thermostat) |
| Exhaust System | Propeller Boss |
| Gear Ratio | 2.08 |
| Fuel Tank | 12 Litre External |
| Transom Height | 563mm |
| Weight | 51 kg |
| Dimensions (L x W x H) | 640 x 350 x 1,240 mm |
| Warranty | 6 Years Domestic |
| Engine Trim & Tilt | Manual Tilt - 5 Stages |
| Type of 4 Stroke | OHC 2 Cylinder |
| Power Source | Petrol |
| Power Details Hp (kW) | 15 (11.0) |
| Full Throttle RPM Range | 4,500 - 6,000 |
| Starting Method | Electric/Recoil |
| Caburation | 1 Carburettor With Accelerator Pump |
| Counter Rotation | No |
| Controls | Remote Control |
| Cooling System | Water Cooling (With Thermostat) |
| Exhaust System | Propeller Boss |
| Gear Ratio | 2.08 |
| Fuel Tank | 12 Litre External |
| Transom Height | 563mm |
| Weight | 51 kg |
| Dimensions (L x W x H) | 640 x 350 x 1,240 mm |
| Warranty | 6 Years Domestic |
| Engine Trim & Tilt | Manual Tilt - 5 Stages |
Original: $6,189.77
-70%$6,189.77
$1,856.93Description
| Type of 4 Stroke | OHC 2 Cylinder |
| Power Source | Petrol |
| Power Details Hp (kW) | 15 (11.0) |
| Full Throttle RPM Range | 4,500 - 6,000 |
| Starting Method | Electric/Recoil |
| Caburation | 1 Carburettor With Accelerator Pump |
| Counter Rotation | No |
| Controls | Remote Control |
| Cooling System | Water Cooling (With Thermostat) |
| Exhaust System | Propeller Boss |
| Gear Ratio | 2.08 |
| Fuel Tank | 12 Litre External |
| Transom Height | 563mm |
| Weight | 51 kg |
| Dimensions (L x W x H) | 640 x 350 x 1,240 mm |
| Warranty | 6 Years Domestic |
| Engine Trim & Tilt | Manual Tilt - 5 Stages |